Wypalanie blach Śląsk, wypałki z blach grubych, wycinanie
Wykonujemy cięcie plazmowe, czyli tzw. wypalanie blach, wypałki z blach grubych. Współpracujemy z firmami z całego kraju i z zagranicy. Posiadamy szeroki zakres cięcia dla stali węglowych, nierdzewnych i aluminium. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży. Zapewniamy rzetelną obsługę i kontakt.
Arkusze blach dostarczamy dla kontrahentów z różnych dziedzin. Wypalanie blach wykorzystać można w wielu branżach. Na życzenie klienta oprócz wypalania blach wykonujemy też trasowanie i grawerowanie detali. Potrafimy też nanieść dowolne oznaczenie na wypałki z blachy. Ułatwi to ich późniejszą identyfikację.
Nasza metoda cięcia gazowego i plazmowego świetni sprawdzi się w przypadku wypalania blach, które mają duże rozmiary i wymagają szerokiego zakresu cięcia. Obecnie blachy znajdują zastosowanie w przeróżnych branżach, co oznacza niemałe zapotrzebowanie na ich obróbkę. Obróbka blach to dziedzina, która obejmuje wiele czynności oraz przeróżnych technologii i sposobów do ich realizowania. Podstawowe działanie, które wiąże się z tą tematyką, to wypalanie blach. Można je wykonywać metodą plazmową lub tlenową.
Rodzaj materiału | |
---|---|
Dla stali węglowych (stale konstrukcyjne, maszynowe, trudnościeralne, napawane) | od 0,5 do 40 mm |
Dla stali nierdzewnych (w tym kwaso- i żaroodporne) | od 0,5 do 30 mm |
Dla aluminium | od 0,5 do 25 mm |
Wypalanie blach - jakie są zalety wypałki z blach
Proces wypalania metodą plazmową opiera się na zastosowaniu łuku plazmowego. Ma on bardzo dobrą zdolność do przewodzenia prądu elektrycznego. Powodem tego jest o wiele większa niż w przypadku gazu, jonizacja cząstek. Do całego procesu obróbki blachy potrzebna jest bardzo wysoka temperatura. Wtedy możemy skierować strumień plazmy, która przetopi obrabianą blachę. Materiał jest topiony, a następnie wyrzucany. To pozwala na wypalanie nawet z grubych blach przy zachowaniu wysokiej jakości krawędzi materiału. Zaletami tego procesu są:
- wypalanie blach charakteryzuje się wysokim poziomem dokładności
- uniwersalne i kompatybilne z szeroką gamą materiałów
- precyzyjna wiązka może wykonywać łuki i skomplikowane kształty
- przy dobrym zaprogramowaniu maszyny przecinarki, da się uzyskać wysokie tempo produkcji
- gładkie wypalanie blach z bardzo małą szczeliną cięcia
- wysoka prędkość cięcia bez potrzeby podgrzewania, co wpływa pozytywnie na szybkość produkcji
- krawędzie materiału nie ulegają nadpaleniu oraz niewielka strefa wpływu ciepła
- niskie koszty w porównaniu do jakości, którą można uzyskać, jest tańsze niż cięcie laserem lub strumieniem wody
- pomimo pracy w wysokich temperaturach powierzchnia blachy może być utrzymana w niskiej, co pozwala uniknąć niektórym uszkodzeniom powłok
- wysoka jakość wypałki z blach grubych
- cięcie wysokowytrzymałej stali konstrukcyjnej o mniejszym dopływie ciepła
- cięcie wysokostopowych materiałów stalowych i aluminiowych w średnich i dużych grubościach
Charakterystyczne właściwości plazmy sprawiły, że potocznie mówi się o niej jako czwarty stan materii. Jej cząstki są naładowane zarówno obojętnie i elektrycznie. Najwyższą jakość możemy uzyskać w zakresach cięcia arkuszy blachy od 0,5 do nawet 40 mm.
Wybór tego, która z metod będzie najlepsza zależy od wielu parametrów. Trzeba wziąć pod uwagę z jakim materiałem mamy do czynienia. Drugim ważnym czynnikiem jest to jak później będzie wykorzystywany ten element. Pomożemy wybrać odpowiednią technologię, dzięki której uzyskasz najwyższą jakość detali. Serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z nami.
Wypalanie blach to wysokiej jakości wypałki z blachy
System tlenowy to najstarszy sposób na cięcie stali miękkich. Nazywany jest również systemem gazowym. Jego zaletą jest możliwość wycinania blach o pokaźnej grubości, nie rezygnując przy tym z rewelacyjnej jakości. Obrabiane blachy zazwyczaj posiadają prostopadłe krawędzie, jednak istnieje także możliwość cięcia tlenowego pod różnym kątem.
Proces wypalania tlenowego prezentuje się następująco: materiał doprowadza się do odpowiedniej temperatury, a następnie do spalenia oraz porzucenia płynnych tlenków metalu za pośrednictwem strumienia gazowego, napędzanego wysokim ciśnieniem. Cięcie tlenowe powoduje, iż pozostaje trochę żużlu na dolnej krawędzi obiektu, który jest obrabiany, natomiast krawędź górna staje się zaokrąglona. Dzięki temu z powierzchni po wypalaniu tlenowym można korzystać bez dalszej obróbki.
UWAGA NOWOŚĆ Na życzenie Klienta wykonujemy trasowanie, oraz grawerowanie detali wg potrzeb i uzgodnień. Dzięki zastosowaniu dodatkowych modułów do maszyny CNC (MPP punktowania oraz MTP grawerowania) możemy nanieść dowolne oznaczenia ułatwiające identyfikację.
Dzięki temu uzyskujesz:
* łatwą identyfikację detali,
* prostszy montaż
* wiele innych możliwości!